Wisła Opatowiec - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Losowa galeria

LZS Czarnocin - Wisła Opatowiec 1:0 (15.8.2009) 7 kolejka Kazimierskiej Ligi Powiatowej
Ładowanie...

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Kalendarium

17

12-2018

pon.

18

12-2018

wtorek

19

12-2018

środa

20

12-2018

czwartek

21

12-2018

piątek

22

12-2018

sobota

23

12-2018

niedziela

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Sport.pl

Zczuba.tv

Historia klubu

 

HISTORIA WISŁY OPATOWIEC

Pierwsze wiadomości o zorganizowanym ruchu amatorskim sportu w Opatowcu pochodzą z lat 1938 - 1939, kiedy to drużyna piłkarska prowadziła bratobójcze pojedynki z drużyną z Koszyc. Był to początkowy zalążek ruchu sportowego na terenie wsi, gdzie do czołowych działaczy należeli: aptekarz Leszczyński, nauczyciel Baran, komendant posterunku Państwowej Policji - Szewczenko i inni.
W latach okupacji hitlerowskiej tej działalności nie zaprzestano, mimo, że obowiązywał bezwzględny zakaz zgromadzeń i uprawiania zorganizowanych form sportu pod karą wywózki do obozu koncentracyjnego, a nawet kary śmierci. Mimo tych rygorów organizowano mecze konspiracyjne, również w sąsiednich miejscowościach: Kazimierzy Wielkiej, Proszowicach, Nowym Brzesku.


Drużyna piłkarska z lat okupacji 1939-1945
od lewej stoją: Wilhelm Szewczyk vel Władysław Kret, Marian Szczerba, NN, Henryk Pluciński, Edward Orłowski, NN, Wiesław Walocha, Władysław Pociej, Jan Pociej.
siedzą od lewej: NN, Stanisław Bania, Jan Gawlik.

Bezpośrednio po wyzwoleniu, młodzież wiejska była pozbawiona prawie całkowicie uprawiania sportu spowodowanym brakiem sprzętu. Dopiero powołana do życia w 1949 roku Rada Sportu Wiejskiego przy Związku Samopomocy Chłopskiej pobudziła rozwój sportu na wsi.
Uchwała Głównego Komitetu Kultury Fizycznej z dnia 19 kwietnia 1952 roku pozwoliła na częściowe zrównanie sportu wiejskiego z miastem. Powołano zrzeszenie - Ludowe Zespoły Sportowe, które miały stanowić wyższy etap rozwoju kultury fizycznej i sportu na wsi.
Na tej podstawie powołano do życia w Opatowcu Ludowy Klub Sportowy Wisła. Nazwę zaczerpnięto oczywiście od ,,królowej polskich rzek'', która przepływa przez Opatowiec.

W 1976 roku drużynę zgłoszono do rozgrywek organizowanych przez Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Swój start Wisła rozpoczęła od klasy C, gdzie grała mecze ligowe z drużynami Victorii Skalbmierz, Świtu Działoszyce, Szreniawy Koszyce oraz Sparty II Kazimierza Wielka. Klub z Opatowca nic szczególnego w lidze nie osiągnął. Niestety nie posiadamy informacji na temat tabeli, wyników, składu zespołu. Przygoda z klasą C trwała do 1978 roku, kiedy Wisła nie przystąpiła do kolejnego sezonu, grając ponownie tylko rozgrywki lokalne. Tak jest zresztą do dziś.

Na przełomie XX i XXI wieku stery w klubie przejął Michał Szczerba, który objął funkcję prezesa i trenera, będąc także od czasu do czasu zawodnikiem.
W 2003 roku Kazimierski Ośrodek Sportowy zorganizował rozgrywki Powiatowej Ligi Piłki Nożnej dla drużyn amatorskich z terenu powiatu kazimierskiego. W pierwszym sezonie zespół z Opatowca jeszcze nie wystąpił. Zadebiutował rok później zajmując 5 miejsce. 
W 2005 roku Wisła będąc po I rundzie na 5 pozycji, zdołała odrobić straty by ostatecznie zając 2 miejsce za Rafisem Kazimierza Wielka, wyprzedzając inny kazimierski zespół Mlek-Pol, który podczas II rundy zaczął gubić punkty. Po ostatniej kolejce i Wisła i Mlek-Pol mieli taką samą liczbę punktów, a o kolejności decydowały rezultaty spotkań między zainteresowanymi drużynami. Jest to jak na razie największe osiągnięcie w historii występów w lidze powiatowej. W swoim najlepszym sezonie Wisła w 18 meczach zdobyła 38 punktów, strzeliła 52 bramki, straciła 27. 
W kolejnym sezonie futboliści z Opatowca również nie schodzili z podium, tym razem meldując się na 3 miejscu. Niestety był to ostatni sukces w tych rozgrywkach, choć jeszcze w 2009 roku udało się zakończyć je na 5 miejscu. Jednak poziom i organizacja ligi stawała się coraz słabsza, co pokazuje, że nie wszystkie zespoły rozegrały wymaganą ilość spotkań, a i tak sezon uznano za zakończony. W końcu Powiatowa Liga Piłki Nożnej została zawieszona. Wówczas opiekę nad klubem po Michale Szczerbie przejął Rafał Kański, radny gminy Opatowiec. Liga powiatowa rozgrywki wznowiła w 2012 roku, a Wiślacy niestety byli tylko tłem dla reszty drużyn, o czym świadczą kompromitujące wyniki, jak np. 1:13 z LZS Czarnocin czy 0:11 z LZS Topolą. Udało się wygrać tylko raz, na dodatek walkowerem z Rafisem, który już nie był tą samą drużyną co wcześniej. Pierwsze dwa mecze rundy rewanżowej Wisła oddała walkowerem, by w końcu w ogóle wycofać się z rozgrywek. Mimo problemów kadrowo-organizacyjnych zespół przystąpił rok później rozgrywek, ale niestety byliśmy świadkami powtórki z rozrywki, choć remis w 1 kolejce z Przemykowem 2:2 mógł dać nieco optymizmu. Nadzieje zgasły dość szybko. Często były problemy z tym, by w ogóle zebrać jedenastkę na mecz. Zdarzały się przebłyski dobrej gry jak dwukrotnie ze Złotym Teamem Broniszów, czy Przemykowem, jednak reszta często kończyła się zazwyczaj wysokimi porażkami. W zaledwie 6-zespołowej stawce udało się ponownie wygrać tylko raz, i tak jak przed rokiem był to walkower z LZS Topola, której zawodnicy i kibice wszczęli burdy na stadionie w Czarnocinie. Gwoli przypomnienia, na boisku padł wynik 3:6 dla Topoli.

Już od pewnego czasu Wisła obrała kierunek na futsal. W 2003 roku Kazimierski Ośrodek Sportowy utworzył również Powiatową Ligę Futsalu. Wisła bierze w niej udział od samego początku. Pierwszy znaczący sukces w tych rozgrywkach miał miejsce w sezonie 2006/2007, gdy Wisła zakończyła go na 4 miejscu, przegrywając podium z ZUMK Dobiesławice tylko 2 punktami.
W 2003 roku Opatowiczanie wzięli udział w pierwszej edycji Buskiej Ligi Futsalu zajmując 5 miejsce na 11 drużyn.
24 lutego 2007 roku Wisła wzięła udział w turnieju o Puchar TICO rozgrywany w Kazimierzy Wielkiej. Wśród rywali byli Rafis Kazimierza Wielka, Mlek-Pol Kazimierza Wielka oraz, STO Kraków, Eden Kraków i Skawinka Skawina, która wygrała turniej. W tym towarzystwie Wiślacy zdołali zająć 3 miejsce, za Skawinką i Edenem.
Sezon 2010/2011 Wisła nie może zaliczyć do udanych, ponieważ po słabej grze i zajęciu przedostatniego miejsca spadła do II ligi PLF. Niewiele brakowało, by w sezonie 2012/2013 spadła do III, jednak udało się pokonać Śmiłowice dopiero w rzutach karnych. W sezonie 2014/2015 po wygraniu rundy zasadniczej i dwukrotnym pokonaniu w barażu Gladiatora Krzczonów, Wisła powróciła do I ligi. W jej składzie mogliśmy wtedy oglądać zawodników, którzy mogą pochwalić się występami na centralnym poziomie rozgrywek ligowych. Sebastian Leszczak to wychowanek krakowskiej Wisły, mający za sobą grę m. in. w Górniku Zabrze, z kolei Paweł Kępa grał w III lidze w Hutniku Kraków.
Rok później Wisła mając w składzie dodatkowo Grzegorza Bizonia znanego z Garbarni Kraków zajęła 3 miejsce pokonując Pływalnię KOS. Wreszcie w sezonie 2016/2017 udało się osiągnąć historyczny sukces po bardzo emocjonującym meczu w finale z Rolmetem. W regulaminowym czasie gry był remis 3:3, a w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Wisły, którzy wygrali 10:9. 

Przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek, obie drużyny 12 listopada 2017 roku spotkały się w meczu o Superpuchar Powiatowej Ligi Futsalu. Spotkanie obfitowało w sytuacje bramkowe i ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Wisły 2:0.

 

 

Legitymacja zawodnicza Marka Kołodzieja z 15 kwietnia 1973 roku

      

 

 

 

 

 

 

 

Zegar

Reklama

Wyszukiwarka

Ostatnie spotkanie

Wisła Opatowiec 6:1 Szybcy i Wściekli
2017-01-29, 16:55:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 10
Best - Bruk 4:5 Tank - Chem Przemyków
Rosiejów Nad Stawem 5:8 Spółdzielnia Sielec
Pływalnia KOS 2:7 Caffaro
Rolmet 7:3 Rafis Kazimierza Wielka
Rachwałowianka 4:3 Szybcy i Wściekli

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 11
Rosiejów Nad Stawem - Szybcy i Wściekli
Rafis Kazimierza Wielka - Wisła Opatowiec
Pływalnia KOS - Rolmet
Tank - Chem Przemyków - Spółdzielnia Sielec
Best - Bruk - Caffaro

Tabela ligowa

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 85, wczoraj: 101
ogółem: 404 391

statystyki szczegółowe